Marek Perepeczko

8,0
12 696 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marek Perepeczko

wczoraj w odcinku wigilia II w 13 posterunku jego bohater komendant mówi do św. Mikołaja :
K: Gdzie masz fanty ?
M: Rozdałem
K: Patrzcie Janosik, zabierasz biednym i dajesz bogatym tak
M: Odwrotnie
K: Zamknąć go
M: Daje prezenty dobrym ludziom
K: Tu takich nie ma

Nieźle to Ślesicki wymyślił żeby Marek Perepeczko w roli komendanta porównał św. Mikołaja do Janosika, którego sam Perepeczko grał 25 lat (w 1998 roku powstał odcinek 13 posterunku , a w 1973 zagrał Perepeczko w Janosiku). Ale to było zajebiste.

kinomanka_13

Takich nawiązań jest dużo więcej. Np do filmy Sara gdzie grała Włodarczyk, Pazura, Perepeczko, Linda... w ogóle pół obsady posterunku.

kuuuba777

dzięki że mi przypomniałeś o tych nawiązaniach bo trochę zapomniałam.Kilka aktorów z Sary grało w 13 posterunku epizodycznie np. Kiersznowski grał komisarza a w 13 posterunku grał jurora, Burczyk grał dilera a w 13 posterunku grał Luksusa, Gnatowski grał ochroniarza a w 13 posterunku grał Alfa, a ten mecenas grał w 13 posterunku co pod lekarza się podszywał.

kuuuba777

W gabinecie komendanta wisi plakat Janosika. W odcinku gdzie odgrywali "Ogniem i Mieczem" Zagłoba (Komendant) i Helena (Kasia) siedzą przy barze i Helena próbuje sobie przypomnieć z kim się zaręczyła (chodzi o Jana Skrzetuskiego) a Zagłoba próbuje jej wmówić, ze chodzi o Janosika.
Poza tym, jak się przyjrzysz to przy wejściu na tablicy często wiszą listy gończe z twarzami polityków: Millera, Kwaśniewskiego, Leppera, jaruzelskiego oraz przy wejściu do cel wisi karykatura Kalisza (kolorowa).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones